Без додаткової платні у абітурієнтів офіційно відмовляються приймати документи
Вступна кампанія до ВНЗ України – на фінішній прямій. Громадянська мережа ОПОРА продовжує фіксувати скарги абітурієнтів щодо особливості роботи освітніх закладів під час прийому документів. Так, нами зафіксовано непоодинокі випадки збору додаткових коштів з абітурієнтів за послуги з елементарного прийому документів. Тож, не заплативши певної, визначеної адміністрацією ВНЗ суми, молода людина не може розраховувати на те, що їй дозволять написати заяву та приймуть до розгляду документи.

Яскравим прикладом такого бізнес-підходу до вступної кампанії є Академія адвокатури України, представники якої в приймальній комісії вимагають підписати договір з ректором навчального закладу Варфоломеєвою Т.В. Зі свого боку Академія зобов’язується створити умови для організації роботи приймальної комісії та має право дисциплінарного покарання абітурієнта за невизначені конкретно порушення. Абітурієнт не допускається до складання вступних випробувань, якщо не сплатить 150 грн. згідно договору, кошти за будь-яких умов не повертаються.

Абітурієнт отримує право на інформацію щодо умов правил прийому Академії виключно згідно договору. Тобто, якщо потенційний молодий адвокат не сплачує відповідної суми, йому відмовлено навіть у доступі до інформації щодо роботи приймальної комісії.

Громадянська мережа ОПОРА також продовжує аналізувати правила прийому 70 ВНЗ щодо порушень прав громадян на рівний доступ до вищої освіти. Результати дослідження будуть презентовані на прес-конференції, про час та місце проведення якої повідомлено додатково. Також ОПОРА планує проаналізувати співвідношення зарахованих пільговиків та абітурієнтів, що вступили на загальних умовах, до 10 найрейтинговіших ВНЗ України. Нагадуємо, що згідно правил прийому допускається від 40% до 60% вступу абітурієнтів за пільговими умовами згідно пункту №15 Правил прийому до ВНЗ.

Контактна особа:
Андрій Гевко
Координатор освітніх програм ГМ ОПОРА
8 063 617 96 87
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор