В Україні існує проблема з порядком реєстрації інноваційних проектів
«Існує факт, що якщо у валовому внутрішньому продукті (ВВП) країни інноваційна продукція складає менше 20% - це означає, що економіка даної країни занепадає. Для прикладу, в Європейському союзі ця цифра сягає 30-35%, а в Китаї 40% (це і являє собою рушійну силу агресивного розвитку потенціалу «піднебесної»)», - повідомляє головний спеціаліст Рівненського представництва Держінвестицій Артем Цеба.
В Україні, на цю дату, зареєстровано 15 чинних інноваційних проектів, що включені до державного реєстру котрий ведеться МОН України (http://www.mon.gov.ua/main.php?query=science/innovation/topic/d_reestr), а також 17 чинних проектів, котрі реалізуються за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків, і включені до державного реєстру (http://www.mon.gov.ua/main.php?query=science/innovation/perelik). Тож, чому в Україні така мала кількість інноваційних проектів? І чи достатня ця цифра для розвитку інноваційної могутності Держави?
Розглянувши наявний порядок державної реєстрації інноваційних проектів й ведення Державного реєстру інноваційних проектів можна зробити висновок, що науково-технічна експертиза, яка проводиться експертами Державного Підприємства «Український державний центр науково-технічної та інноваційної експертизи» та, пізніше, погоджується низкою структур є вкрай забюрократизованою й такою, що внаслідок низки погоджень створює підґрунтя для корупції.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор