У Рівному створено регіональний агропромисловий інноваційний кластер «Агроінновації»
Шляхом підписання Договору в Рівненській області утворено Рівненський регіональний агропромисловий інноваційний кластер «Агроінновації» (РРАІК). Засновниками кластеру виступили 4 представники органів державної влади, 3 представниками наукових організацій та вузів, 5 представників виробничих підприємств Рівненщини та 3 представники інноваційних структур та сервісних установ.
Створення РРАІК стало можливим завдяки ефективній співпраці Рівненської обласної державної адміністрації з Державним агентством України з інвестицій та інновацій, а також іншими засновниками та учасниками кластеру – договірного об‘єднання зацікавлених підприємств, установ та організацій для забезпечення реалізації пріоритетного напряму інноваційної діяльності Рівненської області «Високотехнологічний розвиток сільського господарства і переробної промисловості», передбаченого програмою науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008-2010 роки, схваленою розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.12.2007 № 636 та затвердженою рішенням обласної ради від 16.01.2008 № 610.
Метою даного кластеру є об’єднання зусиль, координація дій та реалізація спільних заходів в питаннях розроблення і впровадження інновацій в агропромисловому комплексі Рівненської області.
Спільна діяльність засновників на засадах взаємної вигоди вирішує наступні цілі та завдання: проведення аналізу перспектив ринків збуту і шляхів підвищення конкурентоспроможності продукції агропромислового комплексу області, створення і регулярного оновлення відповідної інформаційної бази з постійним доступом до неї; сприяння розробленню, комерціалізації і впровадженню технічних та організаційних інновацій; допомога у розробці інвестиційних проектів інноваційного спрямування та пошуку джерел фінансування цих проектів; інформаційно-консультативна та навчально-методична підтримка інноваційної діяльності.
Як повідомив Перший заступник Голови Держінвестицій України Сергій Власенко, даний кластер є найефективнішою інноваційною моделлю України. Інноваційні кластери вже довели свою високу ефективність як рушій інноваційного розвитку у багатьох країнах світу. Це, зокрема Силіконова долина в США, кластер з інформаційних та комунікаційних технологій у Фінляндії, символом успіху якого є компанія Nokia, кластер Королівського університету у Швеції та інші.
В продовженні думки попередника, Перший заступник Голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Благодир висловив своє переконання в успішній діяльності кластеру та різносторонній підтримці з боку влади. Доповідач подякував Держінвестицій в особі пана Власенка за те, що посадовець такого рівня особисто був присутній на засіданнях щодо створення кластеру.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор