Кошти, стягнуті телекомпанією "TGS" за так зване „переключення” повертаються, згідно рекомендацій тервідділення АМКУ
До територіального відділення надходить багато звернень від мешканців міста Черкаси, які користуються послугами закритого акціонерного товариства „Комерційна телекомпанія „TGS” щодо підвищення тарифів на послуги кабельного телебачення та стягнення плати при переході з одного пакету програм на інший.
При відмові споживачів, що користувалися пакетом „базовий аналоговий” переходити на користування пакетом „базовий”, у зв’язку зі збільшенням вартості послуг та бажанням користуватися пакетом „універсальний” телекомпанія стягувала зі споживачів плату в розмірі 41 грн. Такий розмір оплати телекомпанія пояснювала тим, що ставиться спеціальне обладнання-фільтр.
Оскільки фільтр не переходить у власність абонента, то територіальним відділенням було надано телекомпанії рекомендації: не стягувати зі споживачів кошти при переході з одного пакету програм на інший та повернути споживачам стягнуті кошти.
Наразі рекомендації територіального відділення в цій частині виконані. Телекомпанією видано відповідний наказ, згідно з яким абонентам повертаються кошти за вартість фільтру при переході з базового аналогового пакету на універсальний пакет.
До територіального відділення звертаються і пільгові категорії споживачів щодо оплати послуг кабельного телебачення.
Слід зазначити, що надання пільг на послуги кабельного телебачення не передбачено чинним законодавством, зокрема Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Однак, Телекомпанія „TGS” за рахунок свого прибутку надає пільги на такі послуги інвалідам Великої Вітчизняної війни.
Телекомпанія повідомляє споживачів про надання документів, які підтверджують право на пільговий тариф шляхом рознесення повідомлень за місцем їх проживання та через розміщення відповідної інформації по деяких каналах кабельного телебачення.
Одночасно доводимо до відома, що інформація телекомпанії про те, що розрахунки тарифів на послуги кабельного телебачення пройшли перевірку в територіальному відділенні Антимонопольного комітету України є безпідставною.
У зв’язку з розглядом звернень громадян щодо підвищення тарифів на послуги кабельного телебачення територіальне відділення в даний час проводить позапланову перевірку комерційної телекомпанії „TGS” щодо дотримання нею законодавства про захист економічної конкуренції.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор