За рекомендаціями АМКУ тарифи за користування радіоточкою зменшені вдвічі.
З 1 жовтня 2008 р. ВАТ „Укртелеком” підвищив більш ніж у 3 рази тарифи на абонентну плату за користування радіоточкою. Споживачам доводилось оплачувати за тарифом 6 грн. в місяць, замість звичних 1 грн. 80 коп. Це викликало численні звернення до органів Антимонопольного комітету України від пересічних громадян, народних депутатів, представників засобів масової інформації.
Насьогодні ВАТ „Укртелеком” є єдиним оператором в Україні, який надає послуги проводового мовлення та має ліцензію на технічне обслуговування і експлуатацію цих мереж.
Органами АМКУ було з’ясовано, що послуг, повністю взаємозамінних із послугами проводового мовлення за споживчими властивостями та умовами використання, не існує.
Особливості проводового мовлення, або ж „домашнього радіо”, як вже давно його охрестили споживачі, полягають в тому, що воно є доступним джерелом інформації для соціально незахищених верств населення, крім того, воно забезпечує трансляцію радіопрограм у середовищі, недоступному для радіохвиль непроводового радіо.
У деяких випадках проводове радіо набуває особливо великого значення як джерело інформації та система оповіщення в разі виникнення умов надзвичайних ситуацій, адже за інформацією Державної адміністрації зв’язку Мінтрансу та зв’язку України на початку 2009 року у 36 населених пунктах України взагалі відсутня можливість отримувати телефонний зв’язок як стаціонарний, так і мобільний.
Враховуючи вищевикладене, АМКУ рекомендував ВАТ „Укртелеком” розглянути можливості зниження тарифів на користування радіоточкою. В результаті тарифи були переглянуті і зменшені вдвічі. Відтепер плата „за радіо” коштуватиме споживачам 3 грн. в місяць.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор