Абітурієнтам дозволили реєструватися на ЗНО!
13 січня Одеським окружним адміністративним судом за результатами шестигодинного засідання було скасовано ухвалу щодо призупинення реєстрації абітурієнтів на зовнішнє незалежне оцінювання 2009 року. Також було задоволено клопотання представника Міністерства освіти та науки України Славського Олександра (Адвокатська кампанія «Агєєв та Федур»), а розгляд справи перенесено до Київського окружного адміністративного суду відповідно до місцезнаходження відповідачів.

Нагадуємо, що позивач-школяр Олег Нічка звернувся до одеського суду щодо порушення, на його думку, прав на вищу освіту. Школяр вважав, що необхідність завчасно визначитися щодо предметів, з яких здаватиметься тестування, є неправомірним. Суддя Болотіна, яка взяла до розгляду обидва позови ще у жовтні, до 11 грудня офіційно не мала статусу та посвідчення судді, не складала присяги та не могла мати відповідного запису у трудовій книжці. Звернення щодо порушення чинного законодавства було направлено до Генпрокуратури Міністерством освіти та науки.

В ході прийняття до розгляду справи було порушено ряд процесуальних норм, зокрема і обрана судова інстанція. Такі позовні заяви підсудні лише Окружному адміністративному суду міста Києва.

Варто зазначити, що 13 січня відбулося перше результативне засідання суду, зважаючи на те, що три попередні не відбулися через хворобу судді, відрядження судді на присягу до Києва та відключення світла у приміщення суду. 12 грудня було прийнято рішення заборонити проводити відео- та фотозйомку журналістам.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор