Президент України відбув із робочим візитом до Литви
Президент України Віктор Ющенко відбув із одноденним робочим візитом до Литовської Республіки.

Сьогодні у Вільнюсі відбудеться зустріч Президента України Віктора Ющенка з Президентом Литви Валдасом Адамкусом. Під час зустрічі обговорюватимуться питання двосторонньої співпраці у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній сферах. Особливої уваги буде надано енергетичній співпраці України та Литви. Глави держав планують обговорити питання інтеграції України до євроатлантичних структур.

Також питання двостороннього співробітництва України та Литви Президент України обговорить із Прем'єр-міністром Литовської Республіки Андрюсом Кубілюсом.

Під час візиту передбачається підписання Дорожньої карти розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2009-2010 роки. Документ визначає конкретні завдання розвитку українсько-литовського співробітництва в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній та гуманітарній сферах, а також важливі для України положення у контексті двосторонньої взаємодії з метою досягнення цілей європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави.

У складі української делегації – Міністр закордонних справ Володимир Огризко та заступник Глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук.

За словами Прес-секретаря Глави держави, під час візиту велику увагу буде приділено енергетичній співпраці двох країн у таких аспектах:

* Більш дієва співпраця в рамках ЄАНТК (Євроазійського нафтотранспортного коридору) на базі практичної реалізації проекту нафтотранспортного коридору Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ з можливим відгалуженням до території Литви
* Створення та наповнення дієвими проектами Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору
* Співпраця в галузі електроенергетики та розвитку альтернативних джерел енергетики. Українська сторона зацікавлена у переведенні у площину практичного експертного обговорення питання щодо можливостей довгострокового імпорту Литвою електроенергії з України.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор