Руслана просить Тимошенко повернути артистам гроші
Співачка Руслана Лижичко, а також інші виконавці і музичні продюсери звернулися до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з відкритим листом, в якому вони вимагають повернути зароблені гроші і навести порядок у діяльності компаній колективного управління.

Згідно із законодавством (Закон України "Про авторське право і суміжні права", Постанов КМУ №№ 71,72 від 18 січня 2003 р. "Про затвердження розміру винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеоматеріалів і порядку його виплати") всі організації громадського харчування, торгівлі, установи відпочинку, підприємства транспорту і телерадіокомпанії, які використовують творчість виконавця, мають платити відсоток від свого прибутку тим, хто створив музичний продукт.

Проте, за словами Р. Лижичко, цих грошей артисти не отримують, оскільки компанії колективного управління - організації і агентства, які збирають гроші за творчість музикантів, - залишають майже усю суму собі.

"На сьогодні - це 1 млрд. грн. Ми питаємо, де наші гроші? Я вже давно звертаюся з цією проблемою до уряду, а реакції 0,0. Тому зараз ми просимо Прем'єр-міністра розібратися, що це за незрозумілі організації збирають зароблені нами гроші. Ми хочемо щоб держава навела порядок у цій сфері", - заявила Р. Лижичко.

Музичний продюсер Володимир Бебешко сказав, що дає Ю. Тимошенко 24 години на реакцію у відповідь на лист артистів. "Якщо такої не буде ми вийдемо на Майдан, зникнемо з телеекранів і радіоефіру. Нехай подивляться, як це - жити без нас", - заявив В. Бебешко. Він також додав, що ніхто з артистів не знає, куди поділися 47 млн. грн., які вони зібрали для жертв потопу на Західній Україні піснею Андрія Кузьменка і спільним з іншими виконавцями кліпом.

Продюсер групи "ВІА Гра" Дмитро Костюк вважає, що законодавча база щодо авторських прав в Україні є. "Не вистачає трохи постанов, щоб навести порядок. Наш лист - передостання крапля. Ми не дозволимо якимсь незрозумілим агентствам забирати наші гроші", - заявив Д. Костюк.

Висловили своє невдоволення й інші виконавці і музичні продюсери.

Р. Лижичко також вважає, що реакція прем'єр-міністра має бути негайною. "Якщо ми їм потрібні, все робиться вмить. Якось Віктор Янукович захотів мене бачити, а я в цей час була у Львові. Він прислав літак і через 30 хвилин я була у Києві", - розказала співачка.

Р. Лижичко також додала, що якщо реакції з боку Ю. Тимошенко все ж не буде, то артисти будуть самі вирішувати цю проблему. "Ми створимо асоціацію артистів України, розробимо чіткі схеми і зайвих людей нам не потрібно. Повірте, якщо ми дуже захочемо, більше ніхто не забере наших грошей", - заявила співачка.

Відкритий лист Прем'єр-міністру України Ю. Тимошенко також підписали Андрій Данилко, Наталія Могилевська, Костянтин Меладзе, Олександр Пономарьов, Віталій Козловський, Гарік Кричевський, Потап, Настя Каменських, Гайтана, "Скрябін", "ТНМК", інші артисти і музичні продюсери. За словами Р. Лижичко, серед підписів під листом немає тільки прізвищ Ані Лорак, Святослава Вакарчука і Олега Скрипки.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор