От Вінта - це не тільки музика
Чільник єдиного укробільного гурту От Вінта! Юрко Журавель написав, чи радше навіть намалював, книжечку для дітей Мазепа. Крок До Правди. У ній в доступному викладі подано життя гетьмана Івана Мазепи і описано події в Україні тієї доби. Дитяче видання супроводжується розкішними рисунками, автором яких є теж головний «гвинт».

«Завжди кортіло зробити щось корисне та цікаве для дітей, до того ж за освітою я вчитель молодших класів та основ малювання, – розповідає Юрко Журавель. – Коли до мене звернулись з руху Не Будь Байдужим! і запропонували написати дитячу книжку, я із задоволенням погодився». Тут варто наголосити, що більшість усіх знакових малюнків на футболках групи, обкладинках дисків, і т.д. – діло рук саме Юрка.

Робота над книжечкою тривала понад три місяці. Досліджувати життя Івана Мазепи та малювати картини з минулого України доводилося в перервах між співочими подорожами гурту та роботою над майбутнім альбомом Потом І Кров’ю.

«Деякі миттєвості в історії України для мене стали справжнім одкровенням, – зізнається Юрко, – і мені було цікаво в них покопирсатися і дістатися-таки істини. Я перевернув цілу купу історичних книжок, багато радився з відомим істориком Ольгою Ковалевською. В цій книжці я не ліпив з Мазепи застиглого народного героя, а намагався показати історичну правду, бо наразі в Україні відчувається брак правдивого матеріалу, пов’язаного з Полтавською битвою, не говорячи вже про книжки для дітей на цю тему».

Книжечка Мазепа. Крок До Правди днями вийшла з друку і буде розповсюджуватися серед учнів вітчизняних шкіл.

Деякі із ілюстрацій книжки за цією ланкою http://fdr.com.ua/news_item/23623/
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор