На Львівщині пробне тестування буде платним
Проходити ЗНО у 2009 році необхідно лише тим, хто прагне вступити до ВНЗ на молодшого спеціаліста та бакалавра. Особи, які планують опанувати робітничу професію не зобов'язані проходити оцінювання. Про це повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Порівняно з минулорічними тестами із переліку предметів зникли основи правознавства та економіки, зарубіжна література та всесвітня історія. "Ці курси читаються в школах надто мало, щоб виносити їх на ЗНО", - пояснив начальник головного управління освіти ЛОДА Павло Хобзей.

Крім того, майбутні спудеї матимуть своєрідну репетицію перед ЗНО. Із 1 листопада до 1 грудня триватиме реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання знань.

"Реєстрація на нього здійснюватиметься виключно через Інтернет на сайті центру, - каже Лариса Сердяк. - Пробне тестування відбудеться 3 і 10 березня". Там можна буде скласти тести з 2 обраних предметів.

Пробне тестування буде платним. Орієнтовно його вартість становитиме 35-70 грн. за кожен предмет. "Це пов'язано із друком зошитів та оплатою праці людей, - пояснює директор центру. - Платним буде і основне тестування, але реєстрація на нього уже не буде проводитися через Інтернет".

А власне ЗНО, найімовірніше, відбудеться в середині травня. Кожен із його учасників зможе скласти до 5 предметів. Їх результати зарахують як результати державної підсумкової реєстрації в школі та вступні випробування до ВНЗ. "Уже зараз відомо, що додаткової сесії не буде, - повідомив Павло Хобзей. - Тобто хто з якихось причин не пройде ЗНО чекатиме аж наступного року".

Також певні вимоги поставили і перед ВНЗ. Так до 1 листопада вони повинні затвердити правила прийому вступників і 2 загальнообов'язкових предмети для вступу. Це допоможе вступникам орієнтуватися тести з якого предмету потрібно складати на ЗНО щоб вступити у вибраний ВУЗ.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор