МЗС України: Кавказький конфлікт викликаний неефективністю миротворчого механізму
Міністерство закордонних справ України дало свій коментар стосовно розвитку подій у зоні грузинсько-південносетинського конфлікту, зазначивши, що дана ситуація викликана неефективністю миротворчого механізму.

В офіційному коментарі МЗС, зокрема говоритися, що Україна стурбована у зв’язку з низкою збройних інцидентів, що останнім часом призвели до людських жертв.

Подібний розвиток подій свідчить про неефективність миротворчого механізму, що працює в даному регіоні.

МЗС України закликав сторони до стриманості, а також усвідомлення своєї відповідальності за майбутнє регіону й поновлення прямих переговорів без яких-небудь умов.

У завершенні в коментарі МЗС заявляється, що Україна послідовно виступає за необхідність урегулювання конфлікту винятково мирним шляхом, на основі територіальної єдності й суверенітету Грузії.

Нагадаємо, в результаті обстрілу в ніч на 2 серпня у Південній Осетії загинули шість чоловік. Грузія стверджує, що вогонь був відкритий у відповідь на обстріл блокпостів МВС Грузії. Влада невизнаної республіки заявляє, що першими почали стріляти грузинські військові. У ніч на неділю обстріл продовжився, про жертв і постраждалих не повідомляється.

Із серпня в МЗС Росії заявили, що загроза широкомасштабних військових дій між Грузією і Південною Осетією стає усе більш реальною.

У зв’язку із загостренням конфлікту почалася евакуація жінок і дітей з Південної Осетії.

МЗС РФ закликало Тбілісі понизити напруженість у зоні грузинсько-південносетинського конфлікту.

Крім того, 4 серпня Південна Осетія звинуватила Україну в підготовці грузинських снайперів, які обстрілювали Цхінвалі, і поставках зброї.Міністр оборони України Юрій Єхануров назвав обвинувачення на адресу України безпідставними.
© sektor-3.org - Третій сектор - Громадський сектор