На головну

ВАРТЕ УВАГИ

[1] [2] [3] [4] [5]
Кобринські – родина подвижників
Коли Олесь Бердник у 1990 році провів Духовний собор України в місті Коломиї, учасників цієї величної події запросили до музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, і вони були вражені, що тут, у невеличкому містечку, зберігається понад 50 тисяч експонатів від часів Трипільської культури до наших днів. Для декого було приємною новиною, що місто Коломия у другій половині ХІХ – на початку ХХ століть вважалася провідним, другим за значимістю після Львова, науково-культурним центром Галичини. Що саме тут у 1849 році священик Микола Синовіцький створив першу читальню, перед Першою світовою війною тут виник перший український аматорський театр під керівництвом отця Івана Озаркевича, діяло чотири друкарні та чимало видавництв, а музей народного мистецтва організовано ще 1926 року племінником Йосафата Кобринського Володимиром. А півстоліття до цього для віденського Музею народного мистецтва Іван Франко та Володимир Гнатюк зібрали колекцію близько 3 тисяч мистецьких виробів найвідоміших майстрів Гуцульщини та Бойківщини. Твори прикарпатських народних майстрів демонструвалися навіть на всесвітніх виставках у Парижі.
Дата 2008-10-24 06:42:46 Переглядів 4054

ВАРТЕ УВАГИ

Почему Украина не Грузия
Следующим блюдом в меню после Приднестровья должен был стать Крым. А вот здесь коса даже при стендовых испытаниях ощутимо находит на камень. Отпущу-ка я сейчас нашим милым империалистам экспертизу бесплатно, за счет демократии. Я знаю, что во многих военных кабинетах висят карты с зеленой линией, согласно которой и Крым, и Восточная Украина, и Северо-Восточный Казахстан, и Приднестровье отходят к России. Но этот натюрморт легче нарисовать, чем раздобыть.
Дата 2008-09-18 08:36:56 Переглядів 4398

ВАРТЕ УВАГИ

Кримський півострів може стати наступною Південною Осетією
Український Кримський півострів, домівка російського Чорноморського флоту, може стати наступною гарячою точкою в новій Холодній Війні. І будь-який сильний безлад у Криму може викликати політичний землетрус, який розколе Україну уздовж існуючих ліній розлому за етнічним, мовним і релігійним критерієм. Кримський півострів – єдина частина України, де етнічні росіяни перебувають у більшості. Багато з них дуже обурені тим фактом, що мусять жити в Україні та відверто закликають до анексії з боку Росії.
Дата 2008-09-01 10:18:34 Переглядів 5643

ВАРТЕ УВАГИ

Кінець української "багатовекторності"?
Серед багатьох несподіванок, які нам піднесла остання Кавказька війна, варто відзначити не так брак рішучого осуду російських дій із боку Заходу, як брак ентузіастичного схвалення цих самих дій із боку російських клієнтів та сателітів по цілому світі, а особливо у СНД. Угодовська реакція Заходу, себто насамперед Євросоюзу на російську агресію була загалом передбачувана, беручи до уваги його інституційну дегенерацію та занепад усіх тих цінностей, що традиційно вважались основою європейської цивілізації, – солідарність, свобода, пріоритет людських прав.
Дата 2008-08-27 07:28:54 Переглядів 3943

ВАРТЕ УВАГИ

[1] [2] [3] [4] [5]