На головну

ЗАЄЦЬ закликав владу відкрити кримінальні справи проти організаторів та замовників виставки «Волинська різня»

«Проти організаторів і замовників сьогоднішньої виставки «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА» має бути відкрита кримінальна справа за розпалення ксенофобії в українському суспільстві та свідомі спроби посварити Україну та Польщу», - заявив народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ. Так політик прокоментував сьогоднішнє відкриття виставки фотографій та документів в Українському домі - «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА», яку пікетували представники УНП, інших політичних партій та громадських організацій.

ЗАЄЦЬ назвав виставку «антиукраїнським шабашем, метою якого є створення брехливого іміджу українців, як людей, руки яких замарані в крові». На його думку, «це захід ксенофобського спрямування, метою якого є проектування вини за спільну українсько-польську трагедію виключно на українців». Політик наголосив, що про такі наміри «говорить сама назва виставки».

«Організація виставки – доказ того, що діюча українська влада злякалася росту національної свідомості та процесу національного відродження України, які відбуваються останні п’ять років», - наголосив ЗАЄЦЬ. Він констатував, що «діюча влада намагається припинити будь-які процеси з декомунізації України». За словами політика, «антиукраїнські сили спрямовують свої дії на те, щоб розпалити в українському суспільстві ксенофобські настрої, щоб призупинити процес примирення між українським та польським народом, який розпочався, завдяки попереднім рішенням українського та польського парламентів».

Депутати від УНП поїхали визволяти учасників пікету з міліції

«Міліція виконувала замовлення високої влади, заарештувавши учасників пікету від УНП», - заявив народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ. Так політик прокоментував інцидент, який стався під час пікетування виставки фотографій та документів в Українському домі - «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА» представниками УНП, інших політичних партій та громадських організацій. Наразі у відділок міліції по вул. Герцена, 7 привезли близько 15 осіб, затриманих під час проведення пікету. Народні депутати України Ярослав ДЖОДЖИК та Іван ЗАЄЦЬ, які приймали участь в пікетуванні виставки і зараз також направляються у відділення міліції, заявили, що «захищатимуть конституційні права громадян на вільне висловлення свої позиції у законний спосіб». Під тиском учасників пікету організатори зняли банер з провокативною назвою виставки.

За словами ЗАЙЦЯ, «учасники акції намагалися припинити антиукраїнський шабаш». Частину учасників пікету – членів УНП - заарештовано уже в приміщенні Українського дому за публічне висловлення незгоди з використанням відверто тенденційних та брехливих фактів щодо Волинської трагедії. Голову Шевченківської районної організації УНП міста Києва Віктора ГОРБАЧА міліція заарештувала за те, що він зафіксував на плівку затримання членів пікету міліцією на виставці.

Пікет було проведено на законних засадах, у відповідності з повідомленням до Київської міської державної адміністрації. За словами ЗАЙЦЯ, «команду на незаконне затримання учасників акції дали два майори міліції, які відомі громадськості ще по подіях біля пам’ятника ЛЕНІНУ». Політик наголосив, що «міліцією вжито заходів з обмеження конституційних прав громадян, яких відмовилися допускати до Українського дому, який є публічним закладом». «Це свідчить, міліція виконує замовлення високої влади на розпалювання ксенофобії та національної ворожнечі в українському суспільстві», - констатував ЗАЄЦЬ.
Дата 2010-04-08 12:18:20 Переглядів 3684Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!