На головну

Звіт за результатами спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням в Коломийському, Городенківському та Косівському районах Івано-Фарнківської області. Тест з предмету «Біологія»

Звіт за результатами спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням

в Коломийському, Городенківському та Косівському районах

Івано-Фарнківської області

Тест з предмету «Біологія»


1. Підготовка до тестування

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили кілька дрібних недоліків у підготовці приміщень для тестування. Так, у Городенківській ЗОШ №2 не було гардеробу для складання речей. Окрім того, годинники в аудиторіях не завжди знаходились в полі зору учасників тестування, що могло спричинити труднощі при розподілі часу під час роботи над тестом. Також не всі приміщень що не використовувалися для тестування були опломбовані.

Організоване довезення учнів до пунктів тестування допомогло уникнути запізнень.

Викликає занепокоєння випадок з контейнерами з тестовими матеріалами для виправної колонії в Товмачику, які через помилку потрапили до пункту тестування, що знаходився в Коломийській ЗОШ №1. Проте ситуація була оперативно виправлена Івано-Франківським Регіональним центром, матеріали вчасно були доставлені до ПТ у виправній колонії і ув’язненим була надана можливість скласти тест з «Біології».

2. Умови проведення

На пунктах тестування не виявлено жодного випадку відсутності чергового лікаря чи міліціонера. Персонал мав розпізнавальні бейдж-ідентифікатори. Єдиним недоліком варто відзначити відсутність вказіників до туалетів та медпунктів, що могло ускладнити їх пошук учнями та забрати більше часу від того, що відведений на складання тесту.

3. Дотримання процедур розподілу інструкторів та спостерігачів

При розподілі жодних процедурних порушень не виявлено. Розподіл відбувався через жеребкування.

4. Процес реєстрації учасників тестування.

При реєстрації на пункті тестування ідентифікацію осіб проводили пунктах тестування працівники міліції або чергові. Відмова в реєстрації надавалася лише тим учасникам, що прибули без документів, що засвідчують особу або з ксерокопіями документів. Реєстрації підставних осіб не зафіксовано. Двох учасників ЗНО було зареєстровано до складання іспиту за студентськими квитками (Коломийська ЗОШ № 7). Не вдалося уникнути натовпу при вході в пункти тестування. Також спостерігачам довелось робити зауваження щодо ретельності ідентифікації учасників тестування.

Слід відзначити добре організований процес реєстрації в пункті тестування що знаходився у Рожнівському НВК «Гуцульщина» (Косівський район). Перевірка документів проводилась працівником міліції, а добре організований пропуск учасників допоміг уникнути натовпу при вході.

5. Дотримання процедур ЗНО адміністрацією при тестуванні.

Загалом процедурних серйозних порушень вдалося уникнути. Зауваження викликав лише випадок постійного перешіптування між собою інструкторів в Городенківській ЗОШ.

Спостерігачі не зафіксували фактів невчасного початку тестування, непередбаченої допомоги абітурієнтам та пошкодження аудиторних пакетів.

6. Дотримання процедур учасниками ЗНО

Учасниця ЗНО в Рожнівському НВК «Гуцульщина» (Косівський район) покинула аудиторію та пункт тестування не здавши інструктору бланк відповідей й не поставивши за нього підпис в протоколі. Цю позаштатну ситуацію виправлено і бланк відповідей було запаковано з рештою бланків в спеціальний пакет.

7. Забезпечення умов роботи громадських спостерігачів

Зауважень до забезпечених умов роботи спостерігачів немає. Кімнати для громадських спостерігачів та місця в аудиторії були облаштовані задовільно. Конфліктних ситуації між персоналом пункту тестування та спостерігачами непорозумінь не виникало.

Для створення комфортніших умов для громадських спостерігачів варто було б облаштувати місця в аудиторіях не лише стільцями, але й столами.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Іван Маруняк
Інформаційна служба
Коломийського представництва
Громадянської мережі ОПОРА
+3 8 (097) 729 07 09
+3 8 (063) 628 67 68
I.marunyak
kolomyja
www.opora.org.ua
Дата 2009-05-09 10:31:49 Переглядів 3808

Місцеві новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!