На головну

Так хто ж cіє розбрат?

5 вересня цього року часопис «Гуцульський край» опублікував під претензійною назвою «НПП розбрату» звіт свого працівника Аліси Мудрицької з засідання депутатської комісії з питань раціонального лісокористування. Поважне зібрання зійшлося для того, щоб обговорити проекти відводу земельних ділянок і їх межі у Національному природному парку «Гуцульщина». Тон дискусії задав голова комісії Михайло Данилюк. Як завжди його виступ був емоційним і гострокритичним, звичайно, проти Парку. На жаль, у його аргументах брала верх не об'єктивність і державницький підхід, а незграбно приховані власні амбіції та інтереси.
Щоб не бути голослівним, нагадаю читачам газети, що у 2004 році Косівська райдержадміністрація надала в оренду на 49 років ПП «Гош» 3.059 гектара земель лісового фонду на території, яка згідно з Указом Президента України від 14 травня 2002 року включена до НПП «Гуцульщина» у складі земель, що повинні були бути передані Парку в постійне користування від Кутського держлісгоспу. Така передача відбулася 23 серпня 2002 року.
На цій площі керівник ПП «Гош» Михайло Данилюк впродовж останніх трьох років систематично порушує чинне природоохоронне законодавство, збудував близько двох десятків різних споруд господарського призначення, чим завдав значної шкоди навколишньому природному середовищу, знищив цінні природні угрупування дубового насадження з рідкісними та червонокнижними рослинами. Про систематичні порушення природоохоронного законодавства НПП «Гуцульщина» неодноразово звертався до правоохоронних та контролюючих органів, однак поки-що за свої незаконні дії М.І. Данилюк не поніс ніякої відповідальності.
Окрім того Данилюк М.І. самовільно захопив земельну ділянку, на якій збудував дамбу, створивши штучну водойму (ставок), затопивши значну частину червонокнижних рослин та стоп’ятирічні дубові насадження.
Безкарність Михайла Данилюка за порушення законодавства України, про що добре відомо жителям району, провокує громадян на подібні дії, що в цілому негативно впливає на суспільно-політичну ситуацію в районі, є однією з причин масових правопорушень.
Цього, звичайно, не було б, якщо би теперішнє керівництво районної ради на чолі з Русланом Присяжним відкрито не підтримувало Михайла Данилюка, та й саме не вело агресивної боротьби з Парком, незаконно добиваючись його закриття, всіляко перешкоджаючи його діяльності. Про це свідчить хоча би недавня Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду, яка уже вступила в дію і якраз стосується питань, що були винесені на засідання депутатської комісії з питань лісокористування. Колегія cуддів визнала нечинним рішення Косівської районної ради від 27 грудня 2006 року і наголосила, що «районна рада згідно ст. 10 ЗК України та ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не наділена правом надавати чи не надавати земельні угіддя лісового фонду для загальнодержавних потреб».
От і виникає тепер правомірне запитання до автора публікації НПП розбрату»: «Хто сіє в районі розбрат?». Звісно, не парк.
Дата 2008-09-25 08:24:23 Переглядів 4998

Місцеві новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!