На головну

Моніторимо владу

З модним словом “моніторинг” ми часто стикаємося в буденному житті. Та навряд чи багато хто знає, що воно таке, цей моніторинг, яка від нього може бути користь. Тим часом моніторинг – доволі потужний інструмент контролю за органами влади. Того контролю, якого владі зовсім не хочеться, оскільки змушує згадувати не зовсім приємні речі. Наприклад, передвиборні обіцянки, що їх давали народні обранці, готуючись отримати мандати депутатів. Обіцянки, пригадується, були солодкі…
Постійно моніторячи діяльність органів влади, можна визначити стан дотримання всіх пунктів передвиборчих програм, відповідність діяльності влади насущним потребам громади. Але не тільки. Якщо спостерігати за діяльністю урядовців не заради самого спостереження, а заради того, щоб стимулювати урядовців діяти відповідно до потреб людей. До того ж, постійна моніторингова діяльність, подальше використання її результатів прищеплює врешті-решт владі політичну відповідальність за взяті зобов’язання.
Поширена помилка – вважати, ніби моніторинг влади є інструментом якоїсь потужної організації. Ні, розпочати свій власний моніторинг може кожен активний громадянин, навіть не член партії чи громадської організації. Чим більше осіб і об’єднань контролюватимуть владу, тим ефективніше впроваджуватимуться правила прозорої політики.
До вашої уваги – моніторинг роботи депутатського корпусу Коломийської міської ради, проведений Громадянською мережею ОПОРА. Він був спрямований на визначення кола питань, що їм під час сесій надають найбільше уваги. Отже, за результатами нашої роботи визначено відсоткове співвідношення рішень, розглянутих на 29-ій і 30-ій сесіях міськради, яке можна побачити за цим лінком http://sektor-3.org/gallery/imgs/normal/130.JPG

Ми збиралися також відстежити активність депутатів при голосуванні, тобто визначити, які фракції і з яких питань виступають найактивніше. Однак без системи “Рада”, сидячи в залі засідань на останніх рядах і не знаючи всіх депутатів з обличчя, зробити це важко. Крім наведеної таблиці, могли б іще дати аналіз роботи органу місцевого самоврядування, та це був би наш аналіз і йому могли б закинути суб’єктивізм.
Тепер, маючи в руках таблицю і “скачавши” з сайту www.sektor-3.org передвиборні програми політичних сил, представлених у Коломийській міській раді, ви можете розпочинати свій власний моніторинг. Полегшуватиме ваше завдання те, що на вказаному сайті перед кожною сесією міськради буде розміщений порядок денний і проекти рішень, а пряму трансляцію засідань дає місцеве ТБ.
Дата 2008-09-09 14:07:45 Переглядів 5051

Місцеві новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!