На головну

Польща-Україна: від декларації стратегічного партнерства до спільних дій

У період 25-28 листопада 2009 р. за участю Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Бориса ТАРАСЮКА, заступника посла Республіки Польщі Лєшека ШЕРЕПКА, Голови підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Петра ГАСЮКА у приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції відбулась міжнародна конференція «Україна-Польща: перспективи інтеграційних процесів». У роботі конференції взяв участь співробітник Рівненського представництва Північно-західного РЦІР Держінвестицій, що став учасником міжнародного проекту «Українська майстерня європейської інтеграції».
Під час конференції було розглянуто питання участі України у інтеграційних процесах до Європи на сучасному етапі, окреслено нові можливості та перспективи співпраці України і Польщі в даному напрямку, обговорено ряд питань: "Взаємодоповнюючий ефект європейської та євроатлантичної інтеграції", "Реформи оборонного та сектору безпеки України", "Перспективи євроатлантичної інтеграції України" та "Досвід країн-членів НАТО".
Як зазначили учасники конференції, ЄС уже сьогодні є одним з найважливіших політичних та економічних партнерів України, а Україна є важливим партнером для ЄС. Взаємовигідна економічна співпраця та транскордонне співробітництво ґрунтується на обміні трансферу технологій та науково-технічного досвіду між найбільш динамічними та інноваційними підприємствами, вивченні досвіду управління інноваційними процесами шляхом взаємодії інноваційних структур між регіонами наших країн.
Як підсумував Борис Тарасюк: «Польща для України є більше ніж сусідом. Вона є стратегічним партнером. Саме тому допомога Польщі, яка вже пройшла шлях європейської інтеграції і стала членом НАТО, дуже важлива для нас». Ми ж, в свою чергу, намагатимемося якнайбільше популяризувати впровадження інновацій на підприємствах, та розробляти успішні спільні проекти та програми в рамках співпраці з Реччю Посполитою.
Отож, як видно з вище зазначених фактів українсько-польської співпраці в різних сферах, вони підтверджують вагомість та актуальність українсько-польських відносин. Доцільно лише раціонально використовувати всі потенційні ресурси, які дають ці відносини, продовжувати активно їх розвивати.
Дата 2009-12-02 07:57:03 Переглядів 4376

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!