На головну

Співробітники видавництва "Дніпро" б`ють на сполох

Найстаріше вітчизняне видавництво, колись одне з найбільших у світі, може опинитися на вулиці. Книговидавці пояснюють це тим, що "Дніпро” знаходиться в історичній будівлі в центрі міста, яка є ласим шматком для представників київської влади, ті ж захищаються і вказують на заборгованість за оренду.


Років п”ять тому видавництву "Дніпро” належали всі чотири поверхи й підвальне приміщення історичної будівлі на вулиці Володимирська, 42. Ця будівля особлива тим, що свого часу тут містився історико-культурологічний клуб „Родина”, до якого входили Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський. І Михайла Грушевського можна було частенько зустріти за цією адресою, коли тут знаходився організаційний комітет Центральної ради УНР. Тепер, кажуть працівники видавництва, в цих історичних стінах смажать шашлики і роблять манікюр. Бо з дозволу київської влади, тут прописалися: ресторан, туристична агенція, салон краси. І з будинку зникла табличка, що це "пам'ятка архітектури” і її охороняє закон. Нині в порядкуванні видавництва „Дніпро” лише півтора поверху. Зрозуміло, що фінансовий зиск від комерційних структур значно вищий, ніж від державного видавництва. Адже, ті, хто рахують гроші, зазначають книговидавці, навряд чи переймаються, що в це найдавніше українське видавництво, засноване ще 1919 року, і біля його джерел стояв геній української поезії Павло Тичина.


Сплачувало видавництво 2 відсотки за орендовані площі. Київська рада вирішила – „мало, треба чотири”. Уклали договір. Представники „Дніпра” договір підписали, а потім оскаржили в суді. ГосподАрський суд ухвалив рішення на користь видавництва. Але договір, пояснюють юристи Головного управління комунальної власності, і далі має чинність - і тому управління вимагає від видавництва борг. „Дніпро” заявляє, що це справа честі, а не суми – і боргу не визнає. Столичні можновладці, спираючись на закон, твердять, що мають повне право забрати приміщення. Щоправда повторити свою позицію публічно, у київській владі охочих не знайшлося. Тому говорили видавці.


Захисники "Дніпра" дії Головного управління комунальної власності вважають війною проти української книги. Запевняють, що це не поодинокі випадки.


Представники видавництва „Дніпро” вважають, що і за нової влади діють старі схеми. Інакше кажучи, головне, щоб шаруділи – гроші, а не книжкові сторінки.
Дата 2009-01-12 01:04:08 Переглядів 4748

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!