На головну

Країна відповідальних власників: "ЧИ буде тепло в будинках ОСББ і ЖБК?"

14 листопада у приміщенні Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики ГМ ОПОРА спільно із Спілкою власників житла України провели круглий стіл на тему «Чи буде тепло в будинках ОСББ і ЖБК?». Захід відбувся у рамках кампанії «Країна відповідальних власників».

Участь у дискусії взяли голова підкомітету з питань регіональної політики, голова ВГО «Спілка власників житла України» Юрій Одарченко, народний депутат України Володимир Бондаренко, Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко, перший заступник міністра житлово-комунального господарства України Орест Лотоцький, представники громадських організацій, ОСББ та ЖБК Києва та інших регіонів України.

Галузь ЖКГ - це те, з чим щодня стикається кожен українець. Неефективний менеджмент у цій сфері призвів до її фактичного занепаду. Низький рівень послуг, незрозуміла процедура формування цін, низька оплата праці праціників галузі, непрозорість витрачення коштів - це загальновідомі проблеми ЖКГ. Так, народний депутат Володимир Бондаренко розповів, що Київ за минулий рік не витратив 20 млн. гривень державних субвенцій на лічильники тільки тому, що не було додатково закуплена фурнітура. Таких прикладів є дуже багато не тільки у Києві, але і по всій Україні - коли держава не спроможна справлятися з покладеними на неї функціями і через це страждає ціла галузь.

Вирішити ці питання можна тільки кардинально перебудувавши сферу ЖКГ, як це зробили за останніх 10 років наші сусіди - поляки, прибалти. Як зазначила керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко, головною ідеєю цих трансформацій є передача керування будинком в руки самих мешканців. В Україні цей процес перебуває у зародковому стані. Законодавство передбачає можливість формування об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), проте наразі тільки 6% будинків перейшли на таку схему керування житлом. Причина повільного процесу перебігу реформи - не тільки у небажанні людей брати на себе відповідальність. Сама процедура оформлення та подальшого обслуговування будинків ОСББ є надзвичайно ускладненою.

Зараз, коли відбувається розгляд нового проекту Програми розвитку житлово-комунального господарства України є можливість відкорегувати її у питанні створення сприятливої нормативно-правової бази для функціонування ОСББ. Саме тому донесення позиції громадськості до людей, що приймають рішення у цій сфері є надзвичайно важливим кроком на шляху вдосконалення менеджменту у галузі.

Проведений круглий стіл показав, що такі зустрічі необхідно проводити регулярно. Так, бурхлива дискусія виникла під час виступу Анатолія Голубченка, котрий розповідав, зокрема, про складність розрахунків тарифів на житлово-комунальні послуг та необмежені монополістів. На думку пана Голубченка, єдине, що може зрушити ситуацію з «мертвої точки» - поява конкуренції на ринку.

Окремо постало питання про підготовку та сертифікацію працівників управлінських компаній, керівників ОСББ. Заступник міністра ЖКГ Орест Лотоцький зауважив, що у ряді міст такі навчання уже проводились, проте наразі державний бюджет не передбачає окремого фінансування на проведення тренінгів.

За результатами круглого столу було зібрано пропозиції до змін у нормативно-правовій базі щодо формування ефективного власника житла.
Дата 2008-11-18 09:19:45 Переглядів 4622

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!