На головну

Президент вніс на позачерговий розгляд ВР законопроект щодо боротьби з контрабандою

Президент України Віктор Ющенко на основі рішення РНБО підписав Указ «Про боротьбу з контрабандою і порушенням митних правил, координацію діяльності у цій сфері».

Також 12 листопада Глава держави вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з контрабандою та порушенням митних правил». Законопроект розроблений з метою посилення відповідальності за контрабанду та інші порушення митних правил і задля розширення повноважень митних органів. Також метою законопроекту є посилення адміністративної відповідальності – замість кримінальної, що була передбачена раніше.

Одним із завдань законопроекту є також декриміналізація правопорушень у сфері митної справи з одночасним встановленням адекватних штрафних санкцій за порушення митних правил (йдеться про заміну кримінальної відповідальності адміністративною). Фактично це означає суттєве збільшення штрафів.

Також передбачається, що митним органам будуть надані повноваження в сфері оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства у справах про контрабанду.

Законопроект визначений як невідкладний для позачергового розгляду ВР.
Дата 2008-11-12 12:37:55 Переглядів 4479

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!