На головну

Затримано активістів, що протестували проти захоплення Інституту "Республіка"

О 16.00 активісти громадських організацій розпочали акцію протесту проти захоплення депутатом від Партії регіонів приміщення правозахисної організації "Інститут Республіка". Понад 20 чоловік увійшли до коридору приміщення, котре попри вивіску "Приймальня народного депутата України" був закритий від громадськості.

Зараз на місце подій прибули озброєні загони міліції. Частина людей залишились всередині, не маючи змоги міліції потрапити до коридору будівлі. В сам офіс активісти не заходили. Головна мета акції - показати, що люди проти нахабного захоплення офісу, котрий продовжував бути центром людей, котрі займають активну позицію у громадському житті.

У ніч з 14 на 15 жовтня кілька десятків представників приватної охоронної фірми (її назва нам досі невідома) виламали двері та увірвалися до приміщення за адресою вул. Горького 12-б, яке з 1997 року займала правозахисна організація Інститут «Республіка». Разом з ними до приміщення увійшли помічники народного депутата Грицака (Партія Регіонів, лобіст скандально відомого підприємства ЄДАПС та лауреат антипремії «Будяк року - 2007», врученої йому українськими правозахисними організаціями за систематичні порушення прав людини) та державні виконавці, які всупереч закону не попередили про свій візит. Близько двадцяти офіцерів міліції спостерігали за тим, що відбувається і не втручалися у хід подій. Кілька чергових - представників «Республіки» - не чинили (та й не могли чинити) опору рейдерам. «Республіка» оскаржуватиме незаконні дії виконавців та Грицака.

Це вже п'ята спроба рейдерського захоплення «Республіки», яку здійснив Грицак. Попередні чотири не увінчалися успіхом, бо на захист «Республіки» ставали представники різних громадських організацій – від УНСО до анархістів, від Української Гельсінської спілки з прав людини до ініціативи «Збережи старий Київ», від Спілки української молоді та Українського спротиву до Нових лівих і «Пори», які мали можливість збиратися в приміщенні «Республіки». Цього разу рейдери взяли віроломством і силою.

Нагадаємо, що це приміщення було у 2000-01 роках штабом акції «Україна без Кучми», а сьогодні стало своєрідним осередком українського громадянського суспільства. Минулого року Київська міська рада всупереч Закону України «Про оренду державного і комунального майна» передала це приміщення депутату Грицаку. Це рішення «Республіка» оспорює в суді, але не очікуючи завершення судових розглядів, Грицак і «мотивовані» ним представники силових структур намагалися протягом 2008 року захопити приміщення. Очевидно, якщо плани Грицака здійсняться, то замість будинку за адресою Горького 12-б незабаром виросте нова висотка.

Рейдерське захоплення «Республіки» знаходиться в одному ряду із захопленням книгарень, майстерень, ательє художників, лікарень, які розпочалися з приходом до київської мерії Чернівецького.

У намаганнях здійснити «зачистку» центра Києва від некомерційних структур підтримку меру надають зацікавлені особи з Партії Регіонів. 23 жовтня, під час передвиборчого з'їзду ПР представники згаданих громадських організацій, які підтримують «Республіку», влаштують пікет з гаслами «Віддай останнє Регіонам» та «Грицак і Калашников (відомий борець із свободою слова) – обличчя Партії Регіонів?».

У Києві, під час акції протесту проти захоплення приміщення Інституту "Республіка" (що на вул. Горького), міліція затримала учасників акції. Зараз їх везуть до Голосіївського районного відділку міліції м.Києва.
Дата 2008-10-18 12:08:10 Переглядів 4660

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!