На головну

Палата представників Конгресу США засудила Голодомор 1932-1933 років в Україні - Президент Віктор Ющенко

Перебуваючи з робочим візитом в США, Президент Віктор Ющенко повідомив, що 23 вересня Палата представників Конгресу США дала політичну оцінку Голодомору 1932-1933 років.

Чітка позиція конгресменів відображена у резолюції Палати представників щодо вшанування 75-ї річниці Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

За словами Президента, цей крок надає ще більше оптимізму і енергії українським дипломатичним зусиллям щодо засудження Голодомору міжнародною спільнотою, насамперед, через прийняття відповідної резолюції ООН.

Президент нагадав, що доніс цю позицію Української держави під час виступу на 63-й сесії Генеральної асамблеї ООН, в якій взяли участь представники 191 держави-члена ООН.

За оцінкою Глави держави, рішення Палати представників Конгресу США також свідчить про розуміння нашими закордонними партнерами значення і масштабу тої гуманітарної катастрофи, яку пережила українська нація на початку 1930-х років.

Автором та ініціатором резолюції виступив співголова українського кокусу, конгресмен Сандер Лєвін. Крім інших 29 коспонсорів, її також підтримали інші співголови українського кокусу, конгресмен Марсі Каптур та конгресмени Джим Герлах і Роско Барлет, а також голова Комітету у закордонних справах Палати представників Говард Берман.
Дата 2008-09-25 07:52:43 Переглядів 4628

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!