На головну

Президент сподівається на відновленні демократичної більшості у Верховній Раді – але на основі щирих відносин, а не лукавства – Андрій Кислинський

Заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Кислинський повідомив, що Президент України сподівається на відновлення демократичної більшості у Верховній Раді України і її роботу на реалізацію національних інтересів України.

«Президент України неодноразово наголошував, що він є прихильником існування демократичної більшості у парламенті. Адже саме така більшість може бути спроможною реалізувати курс на європейську інтеграцію України і її демократичний розвиток», - зазначив він.

Основою для такої більшості цілком може стати союз Нашої України-Народної Самооборони, Блоку Юлії Тимошенко і Блоку Володимира Литвина, про що останнім часом говорять політики.

«Однак створення такого союзу має бути позбавлене лукавства і відбуватися на основі щирих відносин, а не слугувати димовою завісою для інших, керованих з-за українського кордону, сценаріїв», - застеріг Андрій Кислинський.

Він відзначив, що робота над створенням коаліції БЮТ і Партії регіонів (із можливим долученням Комуністичної партії, зокрема для внесення змін до Конституції для створення в Україні «парламентської республіки») не припиняється. Тривають також контакти Юлії Тимошенко із її російськими кураторами.

«Представники російських політичних кіл не тільки публічно привітали можливість створення коаліції БЮТ-ПР, але і спробували підготувати ґрунт для сприйняття такої коаліції у Європі», - зазначив А.Кислинський, -

«Ці зусилля не знайшли розуміння в європейських столицях; більше того, патріотично налаштовані представники Блоку Юлії Тимошенко також почали принципово ставити питання про неможливість утворення «кремлівської коаліції» БЮТ-ПР заради реалізації персональних амбіцій Юлії Тимошенко і її прагнення до абсолютної влади».

У цих умовах, наголошує заступник Глави Секретаріату Президента України, Юлія Тимошенко прагне «кинути кістку» патріотам у своїй фракції, імітуючи спроби відновити Коаліцію демократичних сил чи забезпечити існування демократичної більшості за участі НУ-НС, БЮТ і Блоку Литвина.

«При цьому керівництвом БЮТ відверто перекручуються факти; зокрема, стверджується, що Президент України нібито не йде на контакт із представниками коаліції,» - повідомив А.Кислинський. Він нагадав, що Президент чітко оголосив про підстави, на яких можливе існування коаліції, яка називає себе демократичною. Це - реалізація національних інтересів України, коли рішення приймаються в нашій державі, а не імпортуються з-за кордону після сепаратних переговорів.

Зокрема, рішення, які ухвалені за російським сценарієм щодо розбалансування центральної і місцевої влади, порушення дієздатності правоохоронних органів, наділення народних депутатів невластивими повноваженнями - мають бути скасовані. Коаліція також має чітко визначитися щодо підтримки принципу територіальної цілісності і засудження агресії як засобу вирішення міжнародних конфліктів.

«Президент України переконаний, що на цій основі, на основі цінностей, які зазначені у програмних документах демократичних політичних сил, цілком може існувати демократична більшість Верховної Ради України. Глава держави вітатиме ствердження такої більшості. Однак у такій більшості не місце нещирості, грі поза спинами у партнерів і використанню політичного популізму», - резюмував Андрій Кислинський.
Дата 2008-09-16 10:58:02 Переглядів 4508

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!