На головну

Звернення Львівського національного університету імені Івана Франка до депутатів Верховної Ради України

Львів, 8 вересня 2008 року
Нині над Україною знову нависла реальна загроза втрати державного суверенітету. Ми ж відповідальні за виховання і майбутнє молодого покоління, яке виростає і формується в Україні і перед яким Незалежність відкрила можливість відчути себе європейцями.

Останні події у Верховній Раді, загострення політичної ситуації в країні можуть заблокувати європейську перспективу України. Інтеграція в Європу і Євроатлантичні структури, послідовна політика Міністерства закордонних справ, реформи в сфері оборони й нова концепція реформування Служби безпеки України, оприлюднення списків посадовців, причетних до Голодомору 1932–1933 років, відкриття доступу до архівів НКВД-КГБ, зміни у царині культури та освіти стали визначальними причинами посилення деморалізуючих тенденцій в українському політикумі. Саме по цих головних для розвитку держави векторах діяльності нині завдають ударів антиукраїнські сили, до яких, на жаль, долучилися й ті політики, котрим громадяни України довірили свій голос і свою долю, сподіваючись на демократичні переміни.

Особливим нападкам піддається нині Міністерство освіти й науки України за проведену реформу вступу до вищої школи через зовнішнє незалежне оцінювання знань, за утвердження престижу української мови як державної у навчальних закладах і за виправлення кривдного становища тих дітей, які були позбавлені можливості вивчати державну мову, а, отже, й бути повноцінними членами українського суспільства.

Вважаємо невиправданим прийняття фракцією БЮТ і промосковськи налаштованими фракціями Партії регіонів та КПУ у Верховній Раді законопроектів, які руйнують чинний конституційний лад у державі, мають відверту антидержавну сутність.

Закликаємо Вас, депутатів Верховної Ради України, неухильно дотримуватися принципів українського державотворення, діяти в інтересах українського народу, незалежно від особистих політичних, корпоративних чи фінансових інтересів. Об'єднайтеся і проголосуйте за відміну прийнятих антиконституційних законів!

Пам'ятайте про свої обов'язки перед українською нацією та історією і не допустіть, щоби можливість європейського розвитку України було втрачено.

Від імені академічної спільноти

Львівського національного університету імені Івана Франка,

В. о. ректора, професор В. С. Височанський
Дата 2008-09-12 09:42:37 Переглядів 4391

Загальноукраїнські новини

Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!