На головну

Україна завершила виступ на Олімпійських іграх у Китаї на 11 місці

Збірна України завершила виступ на Олімпійських іграх у Пекіні (Китай) на 11 місці, завоювавши 27 медалей.

Про це свідчать дані організаційного комітету Олімпіади.

Українські спортсмени завоювали 7 золотих, 5 срібних й 15 бронзових медалей.

Таким чином, Україна завоювала 27 медалей і встановила національний рекорд, тому що з початку виступу на Олімпійських іграх в 1996 році, а також в 2000 й 2004 роках українські спортсмени завойовували по 23 медалі.

23 серпня Україна перебувала на 10 місці, однак у неділю - останній день Олімпійських ігор - чоловіча збірна Франції з гандболу завоювала золото й зрівнялася з Україною за кількістб золотих медалей.

При цьому Франція має 16 срібних медалей, що дало їй змогу їй піднятися на одну позицію вгору в командному заліку.

Перше місце зайняла команда Китаю з 51 золотою медаллю (усього - 100 медалей), на другому місці - збірна США з 36 перемогами (110), замикає трійку лідерів збірна Росії з 23 золотими медалями (72).

За загальною кількістю завойованих медалей Україна зайняла 10 місце.

Як сказано в повідомленні прес-служби Національного олімпійського комітету, у неділю президент НОК Сергій Бубка в Українському олімпійському домі в Пекіні привітав спортсменів, які завоювали медалі в останні дні Олімпійських ігор.

"Завойовані вами 27 олімпійських нагород - подарунок всім нашим співвітчизникам до Дня Незалежності України. Ви - справжні герої, які подарували незабутні враження й позитивні емоції всім, хто протягом 16 днів змагань переживав і вболівав за вас", - привітав Бубка спортсменів.

На зустрічі були присутні олімпійський чемпіон з боксу Василь Ломаченко, срібний призер ігор у бігу на 1500 м Ірина Ліщинська й бронзові призери: Наталія Тобіас (біг на 1500 м), Тарас Данько (вільна боротьба), Вікторія Терещук (п’ятиборство), Денис Юрченко (стрибки із шестом), Ганна Безсонова (художня гімнастика) і їхні тренери.

Волонтерам, які допомагали українському штабу на Олімпійських іграх також вручили подарунки.

Як повідомляло агентство, 22 серпня Міжнародний олімпійський комітет позбавив українську легкоатлетку Людмилу Блонську срібної медалі в семиборстві на Олімпійських іграх у Пекіні (Китай).

У серпні Кабінет Міністрів збільшив премію за завоювання золотої медалі на Олімпійських іграх у Пекіні з 500 тис. до 700 тис. гривень, за срібну - з 350 тис. до 500 тис. гривень, за бронзову - з 250 тис. до 350 тис. гривень.

У липні Родовід Банк, президентом якого є Сергій Бубка, установив нагороди спортсменам на Олімпійських іграх: за золоту медаль - 50 тис. гривень, за срібну - 35 тис. гривень, за бронзову - 25 тис. гривень.

У літніх Олімпійських іграх у Пекіні взяли участь 254 українські спортсмени, що є рекордним за всю історію участі України в Олімпійських іграх.

Літні Олімпійські ігри проходили з 8 по 24 серпня в Пекіні.

Раніше експерти прогнозували завоювання українськими спортсменами 13-15 медалей.
Дата 2008-08-25 11:28:06 Переглядів 5156